Oferta kształcenia w roku akademickim {rok}

Wyświetlanie

Rodzaj oferty

Wydział

Kierunek

Forma studiów


Poziom studiów

Oferta dla Polaków

Znalezionych naborów: {n}

Strona: 1

1. Kierunek: Zarządzanie w politykach publicznych

Studia {typ} {forma}

Wydział Prawa i Nauk Społecznych
Miejsce prowadzenia zajęć: Kielce

Limit miejsc: {limit}
Opłata rekrutacyjna: 85.00 PLN
Minimalna liczba punktów wymagana do zakwalifikowania: 20

Terminy (oferta archiwalna):
rejestracja od 2024-06-01 do 2024-07-10,
ogłoszenie wyników 2024-07-12,
składanie dokumentów od 2024-07-15 do 2024-07-20.

Limit miejsc: {limit}
Opłata rekrutacyjna: 85.00 PLN
Minimalna liczba punktów wymagana do zakwalifikowania: 20

Kryteria kwalifikacji

  • Absolwent z maturą międzynarodową IB
    1. Konkurs świadectw

      Wynik części zewnętrznej egzaminu maturalnego (egzamin pisemny).

      Przedmioty:

      1. język polski
      2. język angielski lub
      język francuski lub
      język hiszpański lub
      język niemiecki lub
      język rosyjski lub
      język włoski
      3. geografia lub
      historia lub
      wiedza o społeczeństwie
  • Absolwent z nową maturą - sprawdź swoje szanse
    1. Konkurs świadectw

      Wynik części zewnętrznej egzaminu maturalnego (egzamin pisemny).

      Przedmioty:

      1. język polski
      2. język angielski lub
      język francuski lub
      język hiszpański lub
      język niemiecki lub
      język rosyjski lub
      język włoski
      3. geografia lub
      historia lub
      wiedza o społeczeństwie
  • Absolwent ze starą maturą
    1. Konkurs świadectw

      Ocena z pisemnej lub ustnej części egzaminu dojrzałości korzystniejsza dla kandydata. W przypadku braku oceny na egzaminie dojrzałości z jednego z wymaganych przedmiotów uwzględnia się ocenę z klasyfikacji końcoworocznej.

      Przedmioty:

      1. język polski
      2. język angielski lub
      język francuski lub
      język hiszpański lub
      język niemiecki lub
      język rosyjski lub
      język włoski
      3. geografia lub
      historia lub
      wiedza o społeczeństwie

Wymagane dokumenty

  • Wydruk internetowego formularza (prawdziwość danych zawartych w formularzu, kandydat potwierdza własnoręcznym podpisem);
  • Kserokopia świadectwa dojrzałości (wraz z oryginałem do wglądu, celem poświadczenia za zgodność przez Uczelnię);
  • 1 fotografia kolorowa w wersji elektronicznej - jpg, 2cm x 2.5cm, 236 x 295 pikseli – poprzez formularz rejestracyjny;
  • 1 fotografia papierowa zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (taka sama jak fotografia cyfrowa dołączona do internetowego formularza rejestracyjnego);
  • Oświadczenie przedstawiciela ustawowego o wyrażeniu zgody (dotyczy niepełnoletniego kandydata na studia) pobierz PL pobierz EN;
  • Teczka wiązana A4 - biała;

Składanie dokumentów

Sylwetka absolwenta

W przekazywaniu treści z zakresu zarządzania w politykach publicznych za punkt wyjścia należy przyjąć wiedzę ogólną z dziedziny nauk społecznych, szczególnie z nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Głównym celem nauczania jest kształtowanie świadomości w dziedzinie procesów społecznych, politycznych oraz ekonomicznych określających funkcjonowanie szeroko rozumianego samorządu – od szczebla gminy (miasta) do szczebla regionalnego.

Osią procesu kształcenia jest zbudowanie wszechstronnej wiedzy na temat zarządzania w instytucjach publicznych oraz społecznych, których działanie definiuje środowisko funkcjonowania jednostki w nowoczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie. Projektowany charakter oraz struktura kierunku Zarządzanie w politykach publicznych są wyrazem świadomości nieliniowości procesów oddziałujących na społeczeństwo obywatelskie, w tym wzrostu znaczenia instytucji samorządowych (jako pochodnej rosnącego upodmiotowienia jednostki i ewolucji ustrojów demokratycznych) oraz presji zmian technologicznych (wyrażającej się we wzroście roli informacji oraz szans, wyzwań i zagrożeń z nim związanych).

Studia na tym kierunku mają także na celu zbudowanie profesjonalnego podejścia do zarządzania w politykach publicznych, dzięki ukształtowaniu umiejętności, takich jak kreatywność, umiejętności komunikacyjne, poczucie odpowiedzialności. Ponadto, zakładanym rezultatem procesu kształcenia jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w szeroko rozumianej sferze publicznej oraz pełnienia odpowiedzialnych funkcji w ekosystemie mediów publicznych i środowisku gospodarczym. Zdobyte w trakcie procesu kształcenia umiejętności przyczynią się do budowy społeczeństwa obywatelskiego u jego podstaw.

Niezwykle istotnym zagadnieniem w obszarze celów edukacyjnych nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości jest także uświadomienie studentom potrzeby permanentnego kształcenia i doskonalenia funkcjonowania instytucji publicznych, kreowania i wdrażania polityk sektorowych oraz właściwych wzorców zarządzania procesami politycznymi i społecznymi. Jest to szczególnie istotne w świecie określanym przez permanentną i nieliniową zmienność.

Analiza i synteza zagadnień z dyscyplin wspomnianych już nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości, prowadzone są w sposób umożliwiający zdobycie zdolności krytycznego i samodzielnego myślenia. Skutkuje to posiadaniem przez absolwenta narzędzi niezbędnych do identyfikowania procesów w złożonej rzeczywistości polityczno-społecznej i gospodarczej oraz wskazywania symptomów zmian. Wiedza, umiejętności oraz kompetencje społeczne zdobyte w czasie nauki na pierwszym stopniu studiów, z uwagi na ich ogólnoakademicki profil i ścisłe powiązanie dydaktyki z nauką, realizowane w ISMiPP oraz szerzej w ramach WPiNS UJK, pozwalają absolwentowi na podjęcie dalszych wyzwań badawczych i studiów drugiego stopnia w obszarze nauk społecznych, a w perspektywie również studiów doktoranckich i ukierunkowanie się na karierę naukową.

Absolwent może ponadto znaleźć zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej, instytucjach szeroko rozumianego otoczenia społecznego - sektorze organizacji pozarządowych, organizacjach partyjnych oraz biurach poselskich, regionalnych ośrodkach medialnych. Zdobyte kwalifikacje umożliwiają również zatrudnienie w sektorze prywatnym, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. Zdobyte w toku kształcenia umiejętności oraz rozumienie procesów i zjawisk społecznych, pozwolą absolwentowi podejmować profesjonalne relacje z mediami, przedstawicielami świata polityki i gospodarki.

Na studiach pierwszego stopnia, student kierunku Zarządzanie w politykach publicznych będzie dysponował wyborem pomiędzy grupami przedmiotów: zarządzanie informacją, zarządzanie regionem, zarządzanie miastem.

Grupa przedmiotów do wyboru: zarządzanie informacją

Absolwent, który wybierze grupę przedmiotów o profilu zarządzanie informacją uzyska kompleksową wiedzę na temat znaczenia informacji jako strategicznego zasobu we współczesnym świecie oraz teoretycznych i praktycznych aspektów zarządzania nią. Absolwent będzie także świadomy społecznych efektów rozwoju wysokich technologii, przede wszystkim informacyjnych. Będzie identyfikował obszary ich wpływu na funkcjonowanie instytucji publicznych (samorządowych, społecznych i gospodarczych) oraz kreowanie i wdrażanie polityk publicznych. Będzie także rozumiał pojawiające się wraz z nimi szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia. Wytworzy w ten sposób fundament dla ustawicznego rozwijania zdolności racjonalnej i krytycznej oceny i absorpcji rozwoju technologii informacyjnych, przyczyniając się tym samym do podnoszenia poziomu odporności społecznej. Suma tych kompetencji pozwoli mu na podejmowanie zatrudnienia w instytucjach sfery samorządowej oraz otoczenia społeczno-gospodarczego, a także w mediach, w coraz większym stopniu funkcjonujących w środowisku sieciowym.

Grupa przedmiotów do wyboru: zarządzanie regionem

Absolwent, który dokona wyboru tej grupy przedmiotów, zostanie wyposażony we wszechstronną wiedzę w zakresie zarządzania instytucjami samorządu regionalnego. Wiedza ta będzie uwzględniać mechanizmy kształtowania poszczególnych polityk sektorowych, istotnych z punktu widzenia wspólnot funkcjonujących w regionie w obszarach politycznym, społecznym i gospodarczym. Absolwent będzie dysponował wiedzą na temat regionalnej historii, procesów demograficznych, praktyk współzarządzania oraz regionalnych polityk rozwojowych. Zostanie także wyposażony w wiedzę na temat procedur kontrolnych i procesów decyzyjnych w samorządzie, dzięki czemu zyska świadomość znaczenia odpowiedzialności pracownika administracji samorządowej. Dzięki komponentowi wiedzy o regionalnych procesach gospodarczych, ułożonych w kontekście szerokiego wsparcia instytucji europejskich, zdobędzie ugruntowaną wiedzę na temat funkcjonowania regionu jako jednostki samorządowej oraz struktury społecznej, która pozwoli mu na efektywne funkcjonowanie zawodowe w ekosystemie regionalnych instytucji.

Grupa przedmiotów do wyboru: zarządzanie miastem

Absolwent, który zrealizuje program kształcenia w zakresie przedmiotów z tej grupy będzie dysponował ugruntowaną wiedzą na temat funkcjonowania miast, co jest niezwykle istotne ze względu na konsekwentny wzrost znaczenia obszarów zurbanizowanych i rozwijającą się silną tożsamość lokalną. Będzie dysponował wiedzą na temat metod zarządzania ośrodkami miejskimi w ich najważniejszych obszarach – od aspektów prawnych, przez demografię, gospodarkę, zrównoważony rozwój i infrastrukturę, aż po miękkie aspekty społeczne oraz bezpieczeństwo. Osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się wytworzy u absolwenta wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, które umożliwią mu efektywne i odpowiedzialne funkcjonowanie zawodowe w środowisku miejskim. Będzie on mógł realizować się w instytucjach publicznych (samorząd) oraz świadomie działać w instytucjach otoczenia społecznego i biznesowego (ruchy miejskie, media, sektor MSP), wyposażony w uporządkowaną wiedzę na temat procesów politycznych, społecznych i gospodarczych definiujących specyficzny tryb działania ośrodków miejskich.

2. Kierunek: Zarządzanie w politykach publicznych

Studia {typ} {forma}

Wydział Prawa i Nauk Społecznych
Miejsce prowadzenia zajęć: Kielce

Limit miejsc: {limit}
Opłata rekrutacyjna: 85.00 PLN
Czesne: {kwota} {waluta} (opłata za rok studiów, płatna w {raty} ratach)
Minimalna liczba punktów wymagana do zakwalifikowania: 20

Terminy (oferta archiwalna):
rejestracja od 2024-06-01 do 2024-07-10,
ogłoszenie wyników 2024-07-12,
składanie dokumentów od 2024-07-15 do 2024-07-20.

Limit miejsc: {limit}
Opłata rekrutacyjna: 85.00 PLN
Czesne: {kwota} {waluta} (opłata za rok studiów, płatna w {raty} ratach)
Minimalna liczba punktów wymagana do zakwalifikowania: 20

Kryteria kwalifikacji

  • Absolwent z maturą międzynarodową IB
    1. Konkurs świadectw

      Wynik części zewnętrznej egzaminu maturalnego (egzamin pisemny).

      Przedmioty:

      1. język polski
      2. język angielski lub
      język francuski lub
      język hiszpański lub
      język niemiecki lub
      język rosyjski lub
      język włoski
      3. geografia lub
      historia lub
      wiedza o społeczeństwie
  • Absolwent z nową maturą - sprawdź swoje szanse
    1. Konkurs świadectw

      Wynik części zewnętrznej egzaminu maturalnego (egzamin pisemny).

      Przedmioty:

      1. język polski
      2. język angielski lub
      język francuski lub
      język hiszpański lub
      język niemiecki lub
      język rosyjski lub
      język włoski
      3. geografia lub
      historia lub
      wiedza o społeczeństwie
  • Absolwent ze starą maturą
    1. Konkurs świadectw

      Ocena z pisemnej lub ustnej części egzaminu dojrzałości korzystniejsza dla kandydata. W przypadku braku oceny na egzaminie dojrzałości z jednego z wymaganych przedmiotów uwzględnia się ocenę z klasyfikacji końcoworocznej.

      Przedmioty:

      1. język polski
      2. język angielski lub
      język francuski lub
      język hiszpański lub
      język niemiecki lub
      język rosyjski lub
      język włoski
      3. geografia lub
      historia lub
      wiedza o społeczeństwie

Wymagane dokumenty

  • Wydruk internetowego formularza (prawdziwość danych zawartych w formularzu, kandydat potwierdza własnoręcznym podpisem);
  • Kserokopia świadectwa dojrzałości (wraz z oryginałem do wglądu, celem poświadczenia za zgodność przez Uczelnię);
  • 1 fotografia kolorowa w wersji elektronicznej - jpg, 2cm x 2.5cm, 236 x 295 pikseli – poprzez formularz rejestracyjny;
  • 1 fotografia papierowa zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (taka sama jak fotografia cyfrowa dołączona do internetowego formularza rejestracyjnego);
  • Oświadczenie przedstawiciela ustawowego o wyrażeniu zgody (dotyczy niepełnoletniego kandydata na studia) pobierz PL pobierz EN;
  • Teczka wiązana A4 - biała;

Składanie dokumentów

Sylwetka absolwenta

W przekazywaniu treści z zakresu zarządzania w politykach publicznych za punkt wyjścia należy przyjąć wiedzę ogólną z dziedziny nauk społecznych, szczególnie z nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Głównym celem nauczania jest kształtowanie świadomości w dziedzinie procesów społecznych, politycznych oraz ekonomicznych określających funkcjonowanie szeroko rozumianego samorządu – od szczebla gminy (miasta) do szczebla regionalnego.

Osią procesu kształcenia jest zbudowanie wszechstronnej wiedzy na temat zarządzania w instytucjach publicznych oraz społecznych, których działanie definiuje środowisko funkcjonowania jednostki w nowoczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie. Projektowany charakter oraz struktura kierunku Zarządzanie w politykach publicznych są wyrazem świadomości nieliniowości procesów oddziałujących na społeczeństwo obywatelskie, w tym wzrostu znaczenia instytucji samorządowych (jako pochodnej rosnącego upodmiotowienia jednostki i ewolucji ustrojów demokratycznych) oraz presji zmian technologicznych (wyrażającej się we wzroście roli informacji oraz szans, wyzwań i zagrożeń z nim związanych).

Studia na tym kierunku mają także na celu zbudowanie profesjonalnego podejścia do zarządzania w politykach publicznych, dzięki ukształtowaniu umiejętności, takich jak kreatywność, umiejętności komunikacyjne, poczucie odpowiedzialności. Ponadto, zakładanym rezultatem procesu kształcenia jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w szeroko rozumianej sferze publicznej oraz pełnienia odpowiedzialnych funkcji w ekosystemie mediów publicznych i środowisku gospodarczym. Zdobyte w trakcie procesu kształcenia umiejętności przyczynią się do budowy społeczeństwa obywatelskiego u jego podstaw.

Niezwykle istotnym zagadnieniem w obszarze celów edukacyjnych nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości jest także uświadomienie studentom potrzeby permanentnego kształcenia i doskonalenia funkcjonowania instytucji publicznych, kreowania i wdrażania polityk sektorowych oraz właściwych wzorców zarządzania procesami politycznymi i społecznymi. Jest to szczególnie istotne w świecie określanym przez permanentną i nieliniową zmienność.

Analiza i synteza zagadnień z dyscyplin wspomnianych już nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości, prowadzone są w sposób umożliwiający zdobycie zdolności krytycznego i samodzielnego myślenia. Skutkuje to posiadaniem przez absolwenta narzędzi niezbędnych do identyfikowania procesów w złożonej rzeczywistości polityczno-społecznej i gospodarczej oraz wskazywania symptomów zmian. Wiedza, umiejętności oraz kompetencje społeczne zdobyte w czasie nauki na pierwszym stopniu studiów, z uwagi na ich ogólnoakademicki profil i ścisłe powiązanie dydaktyki z nauką, realizowane w ISMiPP oraz szerzej w ramach WPiNS UJK, pozwalają absolwentowi na podjęcie dalszych wyzwań badawczych i studiów drugiego stopnia w obszarze nauk społecznych, a w perspektywie również studiów doktoranckich i ukierunkowanie się na karierę naukową.

Absolwent może ponadto znaleźć zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej, instytucjach szeroko rozumianego otoczenia społecznego - sektorze organizacji pozarządowych, organizacjach partyjnych oraz biurach poselskich, regionalnych ośrodkach medialnych. Zdobyte kwalifikacje umożliwiają również zatrudnienie w sektorze prywatnym, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. Zdobyte w toku kształcenia umiejętności oraz rozumienie procesów i zjawisk społecznych, pozwolą absolwentowi podejmować profesjonalne relacje z mediami, przedstawicielami świata polityki i gospodarki.

Na studiach pierwszego stopnia, student kierunku Zarządzanie w politykach publicznych będzie dysponował wyborem pomiędzy grupami przedmiotów: zarządzanie informacją, zarządzanie regionem, zarządzanie miastem.

Grupa przedmiotów do wyboru: zarządzanie informacją

Absolwent, który wybierze grupę przedmiotów o profilu zarządzanie informacją uzyska kompleksową wiedzę na temat znaczenia informacji jako strategicznego zasobu we współczesnym świecie oraz teoretycznych i praktycznych aspektów zarządzania nią. Absolwent będzie także świadomy społecznych efektów rozwoju wysokich technologii, przede wszystkim informacyjnych. Będzie identyfikował obszary ich wpływu na funkcjonowanie instytucji publicznych (samorządowych, społecznych i gospodarczych) oraz kreowanie i wdrażanie polityk publicznych. Będzie także rozumiał pojawiające się wraz z nimi szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia. Wytworzy w ten sposób fundament dla ustawicznego rozwijania zdolności racjonalnej i krytycznej oceny i absorpcji rozwoju technologii informacyjnych, przyczyniając się tym samym do podnoszenia poziomu odporności społecznej. Suma tych kompetencji pozwoli mu na podejmowanie zatrudnienia w instytucjach sfery samorządowej oraz otoczenia społeczno-gospodarczego, a także w mediach, w coraz większym stopniu funkcjonujących w środowisku sieciowym.

Grupa przedmiotów do wyboru: zarządzanie regionem

Absolwent, który dokona wyboru tej grupy przedmiotów, zostanie wyposażony we wszechstronną wiedzę w zakresie zarządzania instytucjami samorządu regionalnego. Wiedza ta będzie uwzględniać mechanizmy kształtowania poszczególnych polityk sektorowych, istotnych z punktu widzenia wspólnot funkcjonujących w regionie w obszarach politycznym, społecznym i gospodarczym. Absolwent będzie dysponował wiedzą na temat regionalnej historii, procesów demograficznych, praktyk współzarządzania oraz regionalnych polityk rozwojowych. Zostanie także wyposażony w wiedzę na temat procedur kontrolnych i procesów decyzyjnych w samorządzie, dzięki czemu zyska świadomość znaczenia odpowiedzialności pracownika administracji samorządowej. Dzięki komponentowi wiedzy o regionalnych procesach gospodarczych, ułożonych w kontekście szerokiego wsparcia instytucji europejskich, zdobędzie ugruntowaną wiedzę na temat funkcjonowania regionu jako jednostki samorządowej oraz struktury społecznej, która pozwoli mu na efektywne funkcjonowanie zawodowe w ekosystemie regionalnych instytucji.

Grupa przedmiotów do wyboru: zarządzanie miastem

Absolwent, który zrealizuje program kształcenia w zakresie przedmiotów z tej grupy będzie dysponował ugruntowaną wiedzą na temat funkcjonowania miast, co jest niezwykle istotne ze względu na konsekwentny wzrost znaczenia obszarów zurbanizowanych i rozwijającą się silną tożsamość lokalną. Będzie dysponował wiedzą na temat metod zarządzania ośrodkami miejskimi w ich najważniejszych obszarach – od aspektów prawnych, przez demografię, gospodarkę, zrównoważony rozwój i infrastrukturę, aż po miękkie aspekty społeczne oraz bezpieczeństwo. Osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się wytworzy u absolwenta wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, które umożliwią mu efektywne i odpowiedzialne funkcjonowanie zawodowe w środowisku miejskim. Będzie on mógł realizować się w instytucjach publicznych (samorząd) oraz świadomie działać w instytucjach otoczenia społecznego i biznesowego (ruchy miejskie, media, sektor MSP), wyposażony w uporządkowaną wiedzę na temat procesów politycznych, społecznych i gospodarczych definiujących specyficzny tryb działania ośrodków miejskich.

Aktualności

  • 2024-07-16

    Przestrzeń dla sztuki

    Na ten moment czekaliśmy długo. Podpisana została umowa na projekt nowego budynku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Czytaj więcej

  • 2024-06-20

    Święto z ministrem

    – Możecie być dumni z Waszej Uczelni – mówił Dariusz Wieczorek, minister nauki. Był on gościem Święta Uczelni w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Czytaj więcej

  • 2024-06-03

    To oni zmieniają świat

    W Rektoracie UJK odbyła się uroczystość wręczenia nominacji nowym doktorom i doktorom habilitowanym oraz nagród i wyróżnień dla studentów. Czytaj więcej

  • 2024-06-01 do 2024-09-18

    Dołącz do UJK!

    Społeczność Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z każdym rokiem staje się coraz liczniejsza. Chcesz dołączyć do grona studentek i studentów UJK? Zdobywać wiedzę i doświadczenie, a przy tym rozwijać pasje? Nic prostszego – weź udział w naborze prowadzonym za pośrednictwem Systemu Elektronicznej Rekrutacji. Czytaj więcej

  • 2024-01-31

    Czas na rolnictwo i logistykę

    Wkrótce matura i czas wyboru kierunku studiów i uczelni. Podczas tegorocznej rekrutacji bardzo atrakcyjne będą dwa kierunki studiów. Dlaczego? Czytaj więcej

Więcej aktualności

Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

ul. Śląska 11A
25-328 Kielce
Godz. przyjęć:
poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 15:00

Informacje dla kandydatów: https://www.ujk.edu.pl/pjm.html
Strona www: https://www.ujk.edu.pl/ucwir

Sekcja Rekrutacji

ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce